БЕРДИЧІВ - Корнилівка. Костел cв. Марка, Євангеліста (2009). Житомирська обл., Бердичівський р-н

Створено 22.02.2021 10:38

13300 Бердичів,
вул. Івана Огієнка, 26,

У 1430 році великий князь Литовський Вітовт віддав цю місцевість путивльському та звенигородському наміснику Калинику, підданий котрого Бердич і заснував тут хутір, який згодом назвали Бердичевом. В 1483 року кримські татари його зруйнували, проте 1546 року він знову згадується у документах. У 1846 році Бердичів став повітовим містом. За кількістю жителів у середині XIXст. Бердичів займав п'яте місце на теренах сучасної України (після Одеси, Києва, Львова та Харкова). У 1923р. місто стало центром однойменного району та округу, нині є районним центром з населенням понад 75 тисяч мешканців.

У 1900 році поміщик А. Корнілов на своєму хутері на північно-східній околиці Бердичева розпочав будівництво заводу з виробництва цукру, який запрацював 1907 року. Тут оселились будівельники та перші робітники цукроварні. Так постав мікрорайон Бердичева, який назвали Корнилівкою.

Місцеву релігійну громаду cвятого Марка, Євангеліста, було зареєстровано 5 червня 2001 року, а мурований костел в Корнилівці постав 2009 року. Перше престольне свято у новозбудовному храмі цього ж року очолив тодішній єпископ-ординарій Київсько-Житомирський Ян Пурвінський. Парафію обслуговують дієцезіальні священники.

Джерело фотознімка: kzd.org.ua
Джерело фотознімка: kzd.org.ua
ІНШІ СВЯТИНІ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж Статус: КОСТЕЛИ / Звичайні; Належність і стан: КАТОЛИЦЬКІ / Римсько-католицькі; Титул: СВЯТИХ, БЛАЖЕННИХ / М... / Інші; Вік: XXI століття;
Дієцезії і області
Статус
Санктуарії
Належність і стан
Титул
Вік
Духовенство
Не муровані
Інтернет