1 2 3

НЕТРЕБА (Окопи). Колишній костел св. Йоана Хрестителя (1934). Рівненська обл., Рокитнівський р-н

Створено 24.04.2018 12:45, змінено 26.06.2020 12:00

34264 Нетреба

На теренах теперішнього села Нетреба до ІІсв. війни містились села Будки Борівські, Окопи і власне Нетреба. Борівські Будки (58 дворів) та Окопи (34 двори) населяли поляки, тоді як в Нетребі (лише 28 дворів) з дуже бідним, неродючим грунтом жили українці. Села Борівські Будки і Окопи були спалені у 1943 році загоном УПА, частина поляків загинула, інші виїхали до Польщі. В Окопах на братській могилі вбитих поляків місцеві українці встановили пам'ятник. Нині у селі проживає близько півтисячі мешканців.

Римо-католики Будок Борівських і Окопів належали до парафії св. Терези від Немовляти Ісуса у Рокитному. У 1934 році в Окопах коштом вірян і лісництва та завдяки зусиллям о. Брунона Виробіша було збудовано дерев'яну на мурованому фундаменті філіальну каплицю. Цього ж, 1934 року її консекрував єпископ Адольф Шельонжек.

В головному вівтарі святині містився образ св. Йоана Хрестителя, подарований Францішкою Козінською. У 1939 році В Окопах було утворено самостійну парафію, до якої увійшли також Боровські Будки та ще кілька сусідніх сіл. Першим (і останнім) настоятелем цієї парафії став о. Людвік Вродарчик OMI, котрий 8 грудня 1943 року загинув мученицькою смертю від рук бойовиків УПА. Тоді ж костел було розграбовано, а пізніше - спалено.

В Окопах (Нетребі) знаходиться символічна могила замученого бойовиками УПА о. Людвіка Вродарчика OMI.

ІНШІ СВЯТИНІ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж Статус: КОСТЕЛИ / Звичайні; Належність і стан: ЗРУЙНОВАНІ / Повністю; Титул: СВЯТИХ, БЛАЖЕННИХ / Й,Я... / Йоана (Яна); Вік: XX століття; Не муровані: Дерев‘яні;
Дієцезії і області
Статус
Санктуарії
Належність і стан
Титул
Вік
Духовенство
Не муровані
Інтернет