ДРОГОБИЧ - Млинки. Колишня каплиця без титулу (193?). Львівська обл., Дрогобицький р-н

Створено 12.01.2021 11:58

82103 Дрогобич,
вул. Братів Кіцилів

У Х столітті тут інувало поселення Бич, яке наприкінці ХІ століття зруйнували половці. Уцілілі його мешканці заснували поруч 'інший, другий Бич', що і дало назву місту. У 1422 році Дрогобич отримав магдебурзьке право, потім був осередком повіту та староства. У 1939-1959 роках був обласним центром, нині - районний центр. У ньому проживає нині понад 76 тисяч мешканців.

Цей присілок Дрогобича утворився у 80-х роках XVIIIст., коли один із представників роду Шкільників збудував на північ від гори Тептюж біля ріки Тисмениці млин - звідси і пішла назва Млинки Шкільникові, а інша частина поселення називалась Млинками Сівковими. Нині Млинки є мікрорайоном Дрогобича.

Місцеві римо-католики належали до дрогобицької парафії св. Варфоломія. Оскільки у 30-х роках минулого століття у Млинках постала греко-католицька каплиця, то католики латинського обряду приблизно у той же час вирішили збудувати тут також свою святиню. Її спорудження було профінансоване нафтопереробним підприємством 'Galicja'. Дерев'яний вівтар із дерев'яними скульптурою Матері Божої з Дитятком та двома вирізьбленими барельєфами святих виготовив відомий дрогобицький митець Фелікс Ляхович.

Каплиця досить непогано збереглась (правда, її вівтар, ймовірно, був вивезений до Польщі). Вікна святині у радянські часи повністю замурували (важко зрозуміти з якої причини, бо її тодішнє використання залишається невідомим). Проте відомо, що нині вона належить греко-католикам, які відновили вікна, але, судячи із внутрішнього занедбаного вигляду каплиці, не поспішають нею послуговуватись. Адже неподалік на цій же вулиці стоїть вже згадана раніше їх каплиця, яку вони суттєво добудували.

Джерело фотознімка: podrozeandrzeja.pl
ІНШІ СВЯТИНІ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж Статус: КАПЛИЦІ / Звичайні; Належність і стан: КАТОЛИЦЬКІ / Греко-католицькі; Титул: Відсутній чи не відомий титул; Вік: XX століття;
Дієцезії і області
Статус
Санктуарії
Належність і стан
Титул
Вік
Духовенство
Не муровані
Інтернет