МОСТИСЬКА. Каплиця цвинтарна без титулу (1893). Львівська обл., Яворівський р-н (Мостиський р-н)

Створено 02.04.2021 12:49

8130? Мостиська

За непідтвердженими даними, перша писемна згадка про поселення є в Галицько-Волинському літописі з 1244 року, проте більш ймовірною першою згадкою в документах є інша дата - 1392 рік. 1404 року Мостиська отримали магдебурзьке право, підтверджене у 1491 році, а 1434 року стало центром староства. З 1867 року місто було повітовим осередком, а з 1940 року - районним центром (нині належить до Яворівського району). Населення - понад 9 тисяч мешканців.

Мурована каплиця на старому цвинтарі у Мостиськах була споруджена 1893 року коштом місцевих парафіян. Це невелика скромна будівля з необароковими архітектурними елементами. Заслуговують уваги кам'яні скульптури святих Луки та Марка зверху на фасаді, виготовлені у другій половині XVIII століття. Не відомо, коли і звідки вони тут опинились.

Каплиця є добре доглянутою та використовується місцевою парафією Різдва св. Йоана Хрестителя. У Мостиськах є також діючі костели св. Катерини і св. Михаїла, а також колишній костел Відвідання Єлизавети Пресвятою Дівою Марією.

ІНШІ СВЯТИНІ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж Статус: КАПЛИЦІ / Цвинтарні; Належність і стан: КАТОЛИЦЬКІ / Римсько-католицькі; Титул: Відсутній чи не відомий титул; Вік: XIX століття;
Дієцезії і області
Статус
Санктуарії
Належність і стан
Титул
Вік
Духовенство
Не муровані
Інтернет