ТЩЕНЕЦЬ. Каплиця без титулу (1889). Львівська обл., Яворівський р-н (Мостиський р-н)

Створено 02.04.2021 14:23

81323 Тщенець

Тщенець у документах вперше зустрічається у 1418 році. У XIX та першій частині XX століть належав родині Юнгів, коштом яких споруджувалось три римсько-католицькі святині у селі. Проживає у ньому понад півтисячі мешканців, третина яких вважає польську мову рідною. Входило до Мостиського району, а тепер - до Яворівського.

У 1889 році у Тшенці коштом Владислава та Ванди Юнгів було збудовано дворову неоготичну муровану каплицю-усипальницю - першу римсько-католицьку святиню у селі. Тут відправляли нечасті богослужіння священники із парафії парафії Різдва св. Йоана Хрестителя у Мостиськах, до якої належали місцеві віряни.

Причому, цю ситуацію не змінив навіть майже споруджений у 1914-1915 роках мурований костел, оскільки він був розібраний російськими військами для впорядкування отриманими матеріалами дороги на Перемишль. Хоча 1920 року у селі вже було створено парафіяльну експозитуру, проте віряни продовжували послуговуватись каплицею Юнгів аж до 1928 року, коли освятили новий мурований костел св. Йосифа у Тщенці.

У 2004 році колишня каплиця Юнгів була відновлена.

ІНШІ СВЯТИНІ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж Статус: КАПЛИЦІ / Звичайні; Належність і стан: КАТОЛИЦЬКІ / Римсько-католицькі; Титул: Відсутній чи не відомий титул; Вік: XIX століття;
Дієцезії і області
Статус
Санктуарії
Належність і стан
Титул
Вік
Духовенство
Не муровані
Інтернет