ПАВШИНО. Монастирська каплиця сестер де Сен-Марк (200?). Закарпатська обл., Мукачівський р-н

Створено 12.12.2017 09:52, змінено 20.06.2020 12:00

89627 Павшино,
вул. Шевченка, 9
+380 (3131) 665-49,
f.b.: sjsmukraine

Найменування села Павшино (Паушінґ) відоме приблизно з 1750 року, а раніше це поселення називалось Posahaza. Його населяли переважно німці-колоністи, яких сюди заселили у XVIII столітті місцеві земельні власники німецької династії Шенборнів. 1995 року до назви Павшин додали одну букву. Нині тут проживає понад вісім сотень мешканців.

У 2004 році с. Ліджі Паяппілі із згромадження Сестер св. Йосифа де Сен-Марк, заснованого у Франції 1845 року священиком П’єром-Полем Бланком, приїхала у Павшино та поселилась у парафіянки. З часом до с. Ліджі приєднались інші черниці цього згромадження.

Було облаштовано монастир у парафіяльному будинку для жінок похилого віку, якими ці сестри і опікуються (близько двох десятків підопічних). Окрім того, до с. Ліджі часто приїжджають люди в надії на духовне та фізичне зцілення від різних хвороб. І вона молиться з ними у монастирській каплиці.

Каплицю обслуговують дієцезіальні священники з місцевої парафії Воздвиження Святого Хреста.

ІНШІ СВЯТИНІ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж Статус: КАПЛИЦІ / В монастирях; Належність і стан: КАТОЛИЦЬКІ / Римсько-католицькі; Духовенство: МОНАХИНІ / Йосифітки; Титул: Відсутній чи не відомий титул; Вік: XXI століття; Інтернет: Фейсбук-сторінки;

ОСНОВНІ ПОДІЇ ЧИ ПУБЛІКАЦІЇ, ПОВ'ЯЗАНІ ІЗ СВЯТИНЕЮ


Дієцезії і області
Статус
Санктуарії
Належність і стан
Титул
Вік
Духовенство
Не муровані
Інтернет