ЯСЕНІВКА (Сказинці). Костел Воздвиження Святого Хреста (1803). Хмельницька обл., Хмельницький р-н

32150 Ясенівка,
вул. Грушевського, 1,
+380 (3853) 283-22

Ясенівка (стара назва - Сказинці) відомі ще з початку XV століття. Населення - менше тисячі мешканців. Кількість римо- католиків (разом з вірними із Косогірки, Савинців та Соснівки) - понад двісті.

Місцевий мурований костел було споруджено 1803 року коштом власника села Францішка Марковського. Парафія, до якої входив також ще майже десяток сусідніх населених пунктів, у тому числі Франпіль (нині - Косогірка), нараховувала дві з половиною тисячі вірних.

З 1948 року по 1989 рік храм був закритий радянською владою. Після повернення вірним святиню відремонтували завдяки зусиллям о. Владислава Ванагса. У 1992 році костел освятив єпископ Ян Ольшанський MIC. Ясенівку обслуговують дієцезіальні священники з парафії cвв. Апп. Петра і Павла у Ярмолинцях.

Важливі події
історії святинь та служіння архіпастирів
Поточна дата: березень, 05
1777 - єпископ Холмський Антоній Окенцький проголосив костел св. Архангела Михаїла у Тартакові на Львівщині санктуарієм Матері Божої Тартаківської;
2017 - впроваджено мощі св. Йоана Павла ІІ до костелу св. Миколая у Кам'янському на Дніпропетровщині;
Наступна дата: березень, 06
1932 - колишній єпископ-помічник Львівський Владислав Бандурський помер у своєму помешканні у Вільнюсі, поховали у крипті Вільнюської архікатедри;
Джерело фотознімка: castles.com.ua
ІНШІ СВЯТИНІ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж:

Костел (чеською kostel, словацькою kostol, польською kościół) — західнослов'янська назва римсько-католицького храму. Від старочеського 'kostel', утвореного латинським 'castellum' ('замок' - у ті часи святині будували укріпленими), походять словацьке 'kostol' та польське 'kościół'. На західноукраїнських землях слово костел вживалось ще у білохорватські та руські (давньоукраїнські) часи, коли ці терени належали до Празької дієцезії.