ŚNIATYN. Kaplica Ośrodka dobroczynnego bł. s. Marty Wieckiej (2010 - 2012). Iwano-Frankiwski obw., Kołomyjski r-n

78300 Снятин,
вул. 1-го грудня, 5,
+380 (3476) 252-46

Снятин вперше згадується у літописі 1158 роком, у 1398 році став садибою староства, а 1448 року отримав магдебурзьке право. У 1751-1788 роках був садибою Баківської дієцезії, а в 1867-1939 роках - повітовим центром. 1880 року тут проживало майже 11 тисяч мешканців, з них маже дві тисячі були римо-католиками. У радянські часи став центром району, а від 2020 року належить до Коломийського району. Нині чисельність населення міста - близько десяти тисяч осіб.

У 1899 році у місцевій лікарні Снятина розпочали своє служіння перші черниці Згромадження Дочок Милосердя святого Вікентія де Поля (шаритки). Вони опікувались хворими, кухнею та пральнею. З 4 липня 1902 року до смерті 30 травня 1904 року тут служила також майбутня блаженна с. Марта Вєцка. 12 грудня 1920 року сестри змушені були покинути Снятин.

Ważne wydarzenia
w historii świątyń i posłudze arcypasterzy
Bieżąca data: czerwiec, 08
1755 - о. Антоній Воллович, призначений ординарієм Луцьким, висвячений на єпископа у Варшаві;
1992 - єпископ Ян Пурвінський освятив каплицю Пресвятої Діви Марії Матері Церкви у Горщику на Житомирщині;
1997 - Святіший Отець Йоан Павло ІІ освятив у Кракові наріжний камінь храму св. Йоана Хрестителя в Чемериськах на Вінничині;
2013 - єпископ Станіслав Широкорадюк освятив хрест і статую Діви Марії поруч із костелом Пресвятого Серця Господа Ісуса у Шаргороді-Розкоші на Вінничині;
Następna data: czerwiec, 09
1838 - архієпископ Франциск Піштек консекрував костел Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у Личківцях на Тернопільщині;
1868 - архієпископ Франциск Вежхлейський консекрував костел Пресвятої Трійці у Махлинці на Львівщині;
1893 - освячено новозбудований костел Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії в Острівці на Тернопільщині;
1898 - помер у Житомирі єпископ-ординарій Луцько-Житомирський Кирило Любовидзький, поховали на міському кладовищі;
1902 - призначено єпископом-ординарієм Тираспольської єпархії о. Едварда Роппа;
1910 - костел св. Миколая у Градівці (Мюнхені) консекрував єпископ Тираспольський Йосиф Кесслер;
2012 - архієпископ Мечислав Мокшицький реконсекрував відновлений санктуарій Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві на Житомирщині;
2018 - єпископ Броніслав Бернацький урочисто освятив костел св. Антонія Падуанського в Олешках на Херсонщині;

Шаритки відновили своє служіння на теренах парафії Матері Божої Святого Скапулярію у Снятині 16 серпня 2000 року. Вони катехизували дітей та молодь, дбали про костел, відвідували хворих і вбогих, готували обіди для потребуючих, а також допомагали в залучанському дитячому будинку для дітей-інвалідів. Після беатифікації с. Марти Вєцкої, що відбулась у Львові 24 травня 2008 року, сестри у квітні 2010 року розпочали будівництво присвяченого їй Благодійного центру. 29 травня 2011 року єпископ-помічник Львівський Леон Малий вмурував наріжний камінь Центру, привезений з рідної землі у Новому Вєці блаженної сестри Марти Вєцкої і освячений кардиналом Тарчізіо Бертоне під час проголошення сестри Марти блаженною у Львові.

Завершили спорудження у грудні 2011 року. 12 лютого 2012 року Львівський архієпископ Мечислав Мокшицький відкрив та освятив Центр і каплицю у ньому. Духовні потреби сестер та їх підопічних обслуговують оо.-місіонери (zgromadzenie Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo) місцевої парафії.

У Снятині був також костел Пресвятого Серця Ісуса і Матері Божої Ченстоховської сестер-феліціанок.

ŚWIATYNI,
KTÓRE MAJĄ TO SAMO:
WYDARZENIA
ZWIĄZANE ZE ŚWIĄTYNIĄ




Filmy