78300 Снятин,
вул. 1-го грудня, 5,
+380 (3476) 252-46
Снятин вперше згадується у літописі 1158 роком, у 1398 році став садибою староства, а 1448 року отримав магдебурзьке право. У 1751-1788 роках був садибою Баківської дієцезії, а в 1867-1939 роках - повітовим центром. 1880 року тут проживало майже 11 тисяч мешканців, з них маже дві тисячі були римо-католиками. У радянські часи став центром району, а від 2020 року належить до Коломийського району. Нині чисельність населення міста - близько десяти тисяч осіб.
У 1899 році у місцевій лікарні Снятина розпочали своє служіння перші черниці Згромадження Дочок Милосердя святого Вікентія де Поля (шаритки). Вони опікувались хворими, кухнею та пральнею. З 4 липня 1902 року до смерті 30 травня 1904 року тут служила також майбутня блаженна с. Марта Вєцка. 12 грудня 1920 року сестри змушені були покинути Снятин.
| Ważne wydarzenia w historii świątyń i posłudze arcypasterzy |
|
|---|---|
| Bieżąca data: czerwiec, 08 | |
| 1755 | - о. Антоній Воллович, призначений ординарієм Луцьким, висвячений на єпископа у Варшаві; |
| 1992 | - єпископ Ян Пурвінський освятив каплицю Пресвятої Діви Марії Матері Церкви у Горщику на Житомирщині; |
| 1997 | - Святіший Отець Йоан Павло ІІ освятив у Кракові наріжний камінь храму св. Йоана Хрестителя в Чемериськах на Вінничині; |
| 2013 | - єпископ Станіслав Широкорадюк освятив хрест і статую Діви Марії поруч із костелом Пресвятого Серця Господа Ісуса у Шаргороді-Розкоші на Вінничині; |
| Następna data: czerwiec, 09 | |
| 1838 | - архієпископ Франциск Піштек консекрував костел Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у Личківцях на Тернопільщині; |
| 1868 | - архієпископ Франциск Вежхлейський консекрував костел Пресвятої Трійці у Махлинці на Львівщині; |
| 1893 | - освячено новозбудований костел Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії в Острівці на Тернопільщині; |
| 1898 | - помер у Житомирі єпископ-ординарій Луцько-Житомирський Кирило Любовидзький, поховали на міському кладовищі; |
| 1902 | - призначено єпископом-ординарієм Тираспольської єпархії о. Едварда Роппа; |
| 1910 | - костел св. Миколая у Градівці (Мюнхені) консекрував єпископ Тираспольський Йосиф Кесслер; |
| 2012 | - архієпископ Мечислав Мокшицький реконсекрував відновлений санктуарій Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві на Житомирщині; |
| 2018 | - єпископ Броніслав Бернацький урочисто освятив костел св. Антонія Падуанського в Олешках на Херсонщині; |
Шаритки відновили своє служіння на теренах парафії Матері Божої Святого Скапулярію у Снятині 16 серпня 2000 року. Вони катехизували дітей та молодь, дбали про костел, відвідували хворих і вбогих, готували обіди для потребуючих, а також допомагали в залучанському дитячому будинку для дітей-інвалідів. Після беатифікації с. Марти Вєцкої, що відбулась у Львові 24 травня 2008 року, сестри у квітні 2010 року розпочали будівництво присвяченого їй Благодійного центру. 29 травня 2011 року єпископ-помічник Львівський Леон Малий вмурував наріжний камінь Центру, привезений з рідної землі у Новому Вєці блаженної сестри Марти Вєцкої і освячений кардиналом Тарчізіо Бертоне під час проголошення сестри Марти блаженною у Львові.
Завершили спорудження у грудні 2011 року. 12 лютого 2012 року Львівський архієпископ Мечислав Мокшицький відкрив та освятив Центр і каплицю у ньому. Духовні потреби сестер та їх підопічних обслуговують оо.-місіонери (zgromadzenie Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo) місцевої парафії.
У Снятині був також костел Пресвятого Серця Ісуса і Матері Божої Ченстоховської сестер-феліціанок.
Kościoły i kaplice Ukrainy