ILNIK. Dawna kaplica p.w. Matki Bożej Szkaplerznej (1932 - 1934). Lwowski obw., Samborski r-n

82544 Ільник

У 1431 році король Владислав ІІ Ягайло подарував ці землі угорському графу Івану Волоху та його синам, а поселення вперше у документах згадується 1490 роком. У 1538-1539 роках комісія королеви Бони провела ревізію цих земель та, зокрема, поділила село на Ільник Королівський та Ільник Землянський. Такий поділ зберігався, принаймні, до XIX століття включно. Нині у селі проживає понад півтори тисячі мешканців.

Місцеві римо-католики належали до парафії Успіння Пресвятої Діви Марії у Турці. 1932 року завдяки зусиллям турківського настоятеля о. Ігнатія Кулаковського постав комітет з будівництва в Ільнику власної дерев'яної каплиці. Цього ж року освятили фундамент під її спорудження, а наприкінці 1933 року будівництво каплиці, здійснене за рахунок коштів товариства «Bonus Pastor» та інших, було вже, в основному, завершене. Освячення відбулось 16 липня 1934 року.

Ważne wydarzenia
w historii świątyń i posłudze arcypasterzy
Bieżąca data: styczeń, 19
Na dzień dzisiejszy brak jest informacji o ważnych wydarzeniach w historii świątyń i posługi arcypasterzy
Następna data: styczeń, 20
1901 - рукоположений в архіпастирі у Львівській катедрі кардиналом Яном Пузиною з Кракова о. Йосиф Більчевський, майбутній святий, та урочисто введений до архікатедри;
1951 - у Пучішці (Хорватія) народився майбутній Апостольський нунцій в Україні архієпископ Нікола Етерович;
2019 - оновлений орган в катедрі у Харкові освятив єпископ Станіслав Широкорадюк;
Źródło zdjęcia: facebook.com/genealogiapolakow

Після ІІсв. війни храм використовувався не за призначенням і зараз перебуває у стані напівруїни. Восени 2018 року волонтери з Польщі, зібравши необхідні кошти, здійснили частковий ремонт каплиці. Вони також планують завершити реставрацію святині у 2020 році за рахунок гранту. Храм має шанс вижити, шкода лише, що в Ільниках відсутня римсько-католицька громада, яка могла б ним опікуватись.

Źródło zdjęcia: facebook.com/genealogiapolakow
INNE ŚWIATYNI Z TYMI SAMYMI:
Lokalizacja: Archid-ja Lwowska, Lwowski obw.; Status: KAPLICE / Zwyczajne; Przynależność i stan: Zniszczone / Częściowo; Wezwanie: MATKI BOŻEJ / Szkaplerza; Wiek: XIX-XXI wieki / XX stulecie / I połowa; Матеріал: Drewniane;