РІВНЕ. Костел св. Йоана Павла ІІ (2017 - 202?). Рівненська обл., Рівненський р-н

3300? Рівне,
вул. Гагаріна, 18

Вперше Рівне згадується у 1283 році як один з населених пунктів Галицько-Волинського князівства у польскій хрониці «Rocznik kapituly krakowskiej». Магдебурзьке право отримало 1492 року. Нині є обласним центром з населенням понад 245 тисяч мешканців.

Будівлю колишнього парафільного костелу Різдва Пресвятої Діви Марії і cв. Антонія Падуанського у Рівному за радянської влади 'переробили' на світську, її досі використовують як зал органної і камерної музики Рівненської обласної філармонії. Парафіяльним у місті став колишній гарнізонний костел cвв. Апп. Петра і Павла. Під час загальної аудієнції на площі святого Петра у Ватикані 17 червня 2015 року Папа Римський Франциск освятив наріжний камінь нового храму у Рівному, який постає поряд із автостанцією «Чайка».

Важливі події
історії святинь та служіння архіпастирів
Поточна дата: березень, 16
1910 - Папа Пій X визнав бл. архієпископа Якова Стрепу покровителем Львівської архідієцезії;
2014 - єпископ Антал Майнек освятив відновлений костел св. Йоана Непомуки у Рахові на Закарпатті;
2019 - костел св. Ап. Петра в Одесі було проголошено малою базилікою;
- храм св. Йосифа у Гнівані на Вінничині проголошено санктуарієм св. Йосифа;
Наступна дата: березень, 17
1795 - у Лозовиці біля Климовичів у Білорусі народився майбутній єпископ-помічник Тираспольський Вікентій Ліпський;

А 22 жовтня 2017 року єпископ Віталій Скомаровський освятив хрест поряд із недобудованим костелом та відправив у ньому першу Святу Месу, відкриваючи у ньому парафію, яку обслуговують дієцезіальні священники. Протягом наступних років планується добудувати святиню.

СВЯТИНІ,
ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж:
Костел (чеською kostel, словацькою kostol, польською kościół) — західнослов'янська назва римсько-католицького храму. Від старочеського 'kostel', утвореного латинським 'castellum' ('замок' - у ті часи святині будували укріпленими), походять словацьке 'kostol' та польське 'kościół'. На західноукраїнських землях слово костел вживалось ще у білохорватські та руські (давньоукраїнські) часи, коли ці терени належали до Празької дієцезії.
Фільми