КАМІНЬ-КАШИРСЬКИЙ. Костел свв. Архангела Михаїла i Антонія (199? - 2005). Волинська обл., Камінь-Каширський р-н

44500 Камінь-Каширський,
пров. Народів, 8,
+380 (3352) 346-22

У документах давньоруське поселення Коширськ або Кошер згадане ще 1196 року. У 1430 році містечко отримало магдебурзьке право, підтверджене 1600 року. У 1940 році Камінь-Каширський отримав статус міста та став центром району. Його населення - понад 12 тисяч мешканців.

У 1637 році у Камені-Каширському спорудили домініканські муровані монастир і костел св. Архангела Михаїла, проте 1832 року царська влада монастир ліквідувала, а храм став парафіяльним. Повністю перебудований у 1830-1837 роках храм після ІІ світової війни використовувався радянською владою у виробничих потребах.

Важливі події
історії святинь та служіння архіпастирів
Поточна дата: березень, 22
2009 - єпископ Маркіян Трофим’як у співслужінні єпископів Станіслава Падевського та Мар'яна Бучека освятив відремонтований орган в катедрі у Харкові;
Наступна дата: березень, 23
1860 - єпископ Перемишльський Франциск Вежхлейський отримав призначення на Львівську митрополичу кафедру;
- призначений єпископом-ординарієм Кам'янець-Подільським єпископ-помічник Антоній Фіалковський;
1930 - освячено каплицю св. Йосифа у Мукачеві на Закарпатті;
2014 - архієпископ Мечислав Мокшицький урочисто впровадив до каплиці Всіх Святих костелу Бога Отця Милосердного у Запоріжжі мощі свв. Йосифа Більчевського і Зигмунта Гораздовського, а також бл. Якова Стрепи;

Відроджена 29 липня 1993 року місцева спільнота римо-католиків спочатку проводила богослужіння у приватних помешканнях, а потім завдяки зусиллям о. Людовика Камілевського повернула зруйновану каплицю на кладовищі. Через кілька років завдяки о. Зигмунту Майхеру OFM Conv було збудовано поблизу каплиці та колишнього костелу, а потім і повністю облаштовано новий мурований костел, який консекрував 24 червня 2005 року єпископ Маркіян Трофим'як.

Камінь-Каширський обслуговують оо-францисканці (орден Братів Менших Конвентуальних).

Костел (чеською kostel, словацькою kostol, польською kościół) — західнослов'янська назва римсько-католицького храму. Від старочеського 'kostel', утвореного латинським 'castellum' ('замок' - у ті часи святині будували укріпленими), походять словацьке 'kostol' та польське 'kościół'. На західноукраїнських землях слово костел вживалось ще у білохорватські та руські (давньоукраїнські) часи, коли ці терени належали до Празької дієцезії.
Фільми