ДЕРЕБЧИН. Костел Матері Божої Неустанної Допомоги (1991 - 1999). Вінницька обл., Жмеринський р-н

23532 Деребчин,
вул. Гагаріна, 1а,
+380 (4344) 283-70

Вперше про село Деревчин, яке згодом стало називатись Деребчин, згадується у документах XVII століття. Нині у селі проживає близько 2200 мешканців.

Римо-католики Деребчина, які становили десь третину його населення, раніше свого храму не мали, а відвідували парафіяльний костел Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у Мурафі. З 1989 року місцеві віряни докладали зусиль, щоб добитись дозволу на побудову костелу. У квітні 1990 року територію під спорудження святині було впорядковано, встановлено на ній шестиметровий хрест, який разом із земельною ділянкою освятив єпископ із Стальової Волі у Польщі. Перша Служба Божа тут відбулась вже на Пасху 15 квітня, відправив її о. Станіслав Шуляк. До настання зими збудували парафіяльний дім, залишалися у ньому лише внутрішні роботи. І перша Свята Меса у цьому будинку відбулася напередодні Різдва Христового 1991 року.

Важливі події
історії святинь та служіння архіпастирів
Поточна дата: листопад, 07
1694 - призначеного єпископом-помічником Гнєзненським о. Константія Зелінського, майбутнього архієпископа Львівського, у примасівській колегіаті в Ловічу примас Польщі кардинал Міхал Радзєйовський висвятив на єпископа;
2003 - єпископ Мар'ян Бучек у Плетеничах на Львівщині освятив відремонтовані приміщення в якості каплиці Матері Божої Святого Розарію;
2015 - костел Зіслання Святого Духа у Чернігові освятив архієпископ- ординарій Київсько- Житомирський Петро Мальчук;
Наступна дата: листопад, 08
1908 - теребовельський декан та настоятель о. Станіслав Коженьовський освятив ще не завершений храм Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у Глещаві на Тернопільшині;
1998 - костел св. Архангела Михаїла у Кузьмині на Хмельниччині освятив єпископ Ян Ольшанський;

А восени 1991 року було закладено фундамент майбутнього храму. Із 7 травня по 3 жовтня 1992 року звели його стіни. Будівельні роботи всередині парафіяльного будинку завершили 1998 року, а спорудження костелу тривало до літа 1999 року. І відбулось все це коштом та зусиллями місцевих парафіян за участю священиків оо. Станіслава Шуляка, Генріка Осори та Павла Снігура. 27 червня 1999 року новозбудований храм освятив тодішній генеральний вікарій Кам'янець-Подільської дієцезії майбутній єпископ о. Броніслав Бернацький. А консекрацію його здійснив 18 червня 2004 року єпископ Леон Дубравський OFM.

Парафію обслуговують дієцезіальні священники, працюють тут також черниці із згромадження Сестер Бенедиктинок Місіонерок.

ІНШІ СВЯТИНІ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж:

Костел (чеською kostel, словацькою kostol, польською kościół) — західнослов'янська назва римсько-католицького храму. Від старочеського 'kostel', утвореного латинським 'castellum' ('замок' - у ті часи святині будували укріпленими), походять словацьке 'kostol' та польське 'kościół'. На західноукраїнських землях слово костел вживалось ще у білохорватські та руські (давньоукраїнські) часи, коли ці терени належали до Празької дієцезії.