ПІДПОЛОЗЗЯ. Каплиця св. Марії Магдалини (2017 - 2018). Закарпатська обл., Мукачівський р-н

89121 Підполоззя

Перша документальна згадка про поселення Пудполок датується 1430 роком, а 1619 року разом із цим селом згадується також присілок Романок, які 1888 року об’єднали, утворивши село Підполоззя. Нині тут проживає майже вісім сотень мешканців.

У 70-х роках XIX століття частину села під назвою Полище почали заселяти німецькі переселенці, котрі у 80-х роках спорудили тут дуже маленьку дерев'яну каплицю коштом власників пилорами Ройзмана та Вука. Проте для місцевої спільноти вірян вона стала надто малою. Тому тут (ймовірно, на початку 2017 року) розпочали будівництво невеликого мурованого костелу. Принаймні, у грудні цього ж року, на Різдво там вже було відправлено першу Святу Месу.

Важливі події
історії святинь та служіння архіпастирів
Поточна дата: січень, 22
На цю дату відсутня інформація про важливі події історії святинь та служіння архіпастирів
Наступна дата: січень, 23
1869 - рукоположений в священники майбутній єпископ-ординарій Луцько-Житомирський Кароль Недзялковський;
1930 - номінуваний титулярним архієпископом Босфору колишній єпископ-ординарієм Тираспольський Йосиф Кесслер;
1993 - повернений храм Воздвиження Святого Хреста у Берездівцях на Львівщині освятив єпископ Маркіян Трофим'як;
Джерело фотознімка: travelua.com.ua

У травні 2018 року єпископ Антал Майнек освятив у Підполоззі новий дзвін та хрест для невеличкої вежі храму, а 22 липня цього ж року консекрував новозбудовану каплицю. Місцевих римо-католиків та їх святиню обслуговують отці-сальваторіани (товариство Божественного Спасителя) з парафії Успіння Пресвятої Діви Марії у Сваляві.

Джерело фотознімка: facebook.com/svalyava.sds
ІНШІ СВЯТИНІ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж:

Костел (чеською kostel, словацькою kostol, польською kościół) — західнослов'янська назва римсько-католицького храму. Від старочеського 'kostel', утвореного латинським 'castellum' ('замок' - у ті часи святині будували укріпленими), походять словацьке 'kostol' та польське 'kościół'. На західноукраїнських землях слово костел вживалось ще у білохорватські та руські (давньоукраїнські) часи, коли ці терени належали до Празької дієцезії.