BEREZÓWKA. Kaplica p.w. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny (2003). Żytomierski obw., Żytomierzski r-n

11714 Березівка,
вул. Центральна, 22

Березівка відома у джерелах від 1601 року. Називалась також Польова Березівка. Наприкінці XIX століття тут проживало близько шести сотень мешканців, нині ж - понад дев'ять сотень осіб. Село входило до Любарського району, а від 2020 року є частиною Житомирського.

Місцеві католики латинського обряду, швидше за все, раніше належали до парафії свв. Архангела Михаїла і Яна Непомуцького у Любарі та послуговувались її філіальним мурованим 1803 року костелом у розташованій поруч Великій Волиці, бо своєї святині не мали.

Ważne wydarzenia
w historii świątyń i posłudze arcypasterzy
Bieżąca data: marzec, 22
2009 - єпископ Маркіян Трофим’як у співслужінні єпископів Станіслава Падевського та Мар'яна Бучека освятив відремонтований орган в катедрі у Харкові;
Następna data: marzec, 23
1860 - єпископ Перемишльський Франциск Вежхлейський отримав призначення на Львівську митрополичу кафедру;
- призначений єпископом-ординарієм Кам'янець-Подільським єпископ-помічник Антоній Фіалковський;
1930 - освячено каплицю св. Йосифа у Мукачеві на Закарпатті;
2014 - архієпископ Мечислав Мокшицький урочисто впровадив до каплиці Всіх Святих костелу Бога Отця Милосердного у Запоріжжі мощі свв. Йосифа Більчевського і Зигмунта Гораздовського, а також бл. Якова Стрепи;
Źródło zdjęcia: shukach.com

Від 1991 року до Березівки доїжджали священники із парафії св. Анни у Полонному. Богослужіння проводили у будинку Вітольди Рубліковської. Наприкінці ХХ - на початку ХХІ століть тут постала спільнота вірян, завдяки зусиллям яких та їх душпастирів було облаштовано каплицю у будинку колишньої маслобійні. 2003 року цей пристосований храм освятив під титулом св. Йосифа, Обручника Пресвятої Діви Марії, єпископ-помічник Київсько-Житомирський Станіслав Широкорадюк OFM.

Źródło zdjęcia: shukach.com

Березівку знову обслуговують дієцезіальні священники із парафії в Любарі, яка нині присвячена святим Архангелу Михаїлу i Домініку, працюють також черниці-йосифітки (згромадження Сестер св. Йосифа).

Źródło zdjęcia: jozefitki.org.ua
ŚWIATYNI,
KTÓRE MAJĄ TO SAMO:
Filmy