Дорогі відвідувачі порталу «Костели і каплиці України»!
Наприкінці старого і на початку нового календарного року ми висловлюємо один одному побажання, які плинуть від нашого Спасителя Ісуса Христа, народженого у Вифлеємі.
Ми ставимо традиційну ялинку – дерево, яке не скидає голки на зиму, як інші дерева, а є зеленим і живим, як Ісус у Церкві та Євхаристії у вигляді хліба і вина. Так чинять християни латинського та візантійського обрядів. Ялинка стоїть у наших домівках, храмах, на площах наших сіл і міст. Це знак того, що наші землі належать до християнської традиції Європи. В останні роки в досі християнській Європі, в її західній частині все рідше ставлять ялинку, що нагадує про Христа, і забороняють ставити вертепи, в яких можемо побачити Христа, народженого від Діви Марії, нашої Матері. Сприймаючи вертеп на площі чи на вулиці, ми бачимо Бога-людину, Який вчить нас любити ближнього, як самого себе.
На цій сторінці зібрані фільми, створені у 2012-2024 роках єпископом Мар'яном Бучеком у співпраці із продюсером і режисером Олександром Ушаковим з Києва за участю українських єпископів, священників і мирян, а також деякі інші стрічки. Усі вони присвячені історії та сьогоденню Римсько-Католицької Церкви в Україні, її архіпастирям в часи переслідування Церкви комуністичною владою Радянського Союзу, а також в період церковного відновлення і зміцнення в незалежній Україні. Фільми регулярно транслюються українськими телеканалами, окрім того доступні для перегляду на платформі YouTube.
Протягом місяця від 15 липня 2024 року по 15 серпня портал «Костели і каплиці України» оновлюватись не буде.
Від початку відновлення його роботи 3 грудня 2020 року відвідувачами було завантажено майже двадцять п'ять мільйонів сторінок. За цей час, зокрема, створено майже тисячу нових сторінок, присвячених костелам і каплицям України, та оновлено (суттєво доповнено інформацією та фотознімками) сотні старих сторінок. Загальна кількість завантажених зі сайту сторінок перевищила сто двадцять мільйонів вісімсот тисяч, що підтверджує сторінка 'Карта і відвідуваність'.
У ці дні ми згадуємо страждання Господа нашого Ісуса Христа і глибоко віримо, що Він воскрес.
Для віруючої людини Воскресіння Христове: дає надію на вічне життя після смерті; зміцнює хворих, немічних, інвалідів війни в несенні хреста страждань; відкриває ворота вічного життя для тих, хто відійшов у вічність, для тих, хто віддав свій життя за свободу земної Вітчизни; живе в Церкві і через її вчення, таїнство Євхаристії дає втіху віри, що всі ми воскреснемо, бо Він перший воскрес із гробу.
Станом на 1 січня 2024 року кількість завантажених від 3 грудня 2020 року із нового порталу 'Костели і каплиці України' сторінок перевищила двадцять мільйонів із загального числа від початку його функціонування у 2014 році, яке складає майже сто шістнадцять мільйонів, в чому не важко переконатись, відвідавши сторінку 'Карта і відвідуваність порталу'.
Понад сім мільйонів триста тисяч сторінок із цих двадцяти мільйонів припадає на розділ 'Святині' (кількість представлених на сайті нинішніх і колишніх римсько-католицьких храмів перевищила 1530), та майже два мільйони - на розділ 'Пастирі'.