Костели і каплиці України

УкраїнськаРусскийPolski
КАТЕДРИ, КОСТЕЛИ, КАПЛИЦІПОДІЇ, ДОКУМЕНТИ, ПУБЛІКАЦІЇСВЯТІ, АРХІПАСТИРІ, ПАСТИРІ
Події, документи і публікації / 2010-2019 РОКИ / 2016 / Травень: 73
Фільм «CARITAS-SPES.
Віра та надія усіх нужденних»
31.05.2016 КвЖ Похоронні урочистості архієпископа Петра Мальчука у співкатедрі в Києві
31.05.2016 VA КвЖ Папа призначив Апостольського адміністратора в Київсько-Житомирську дієцезію
29.05.2016 Лвв v У Золочеві на Львівщині освячено скульптуру Богородиці перед костелом
29.05.2016 Лвв v Процесія на Боже Тіло центральними вулицями Львова
29.05.2016 ХрЗ v Перше Причастя дітей та дорослих у Запоріжжі та Кам'янському
29.05.2016 КвЖ Прощання у Житомирі із архієпископом Петром Мальчуком
28.05.2016 Лвв Яблуниця на Івано-Франківщині: з'їзд представників місії «Карітас-Спес» з нагоди її 20-річчя
28.05.2016 КвЖ Зарічани на Житомирщині: V Капітул провінції св. Архангела Михаїла ордену Менших Братів
28.05.2016 ХрЗ Сімох підлітків миропомазали у храмі в Дніпрі
27.05.2016 ХрЗ Єпископ Собіло взяв участь у відкритті пам'ятної дошки першому меру Запоріжжя
1 2 3 4 5 6 7 8

Похоронні урочистості
архієпископа Петра Мальчука у співкатедрі в Києві

  31, Травень, 2016   Репортаж про подію Фоторепортаж 01.06.2016 11:35

У вівторок, 31 травня 2016 року архієпископ Петро Геркулян Мальчук OFM зібрав у співкафедральному храмі св. Олександра багато людей. І не лише з України. Віддати останню шану покійному архієпископу Петру приїхали єпископи і священики, богопосвячені особи та миряни зі всієї України, а також з Білорусі, Молдови, Польщі та Казахстану. Загалом у молитві взяло участь майже 230 священиків і понад 100 богопосвячених осіб з різних згромаджень. Крім того, приїхали представники українських семінарій. А також представники родини (не лише по крові, а й монашої). З найрідніших - мама, сестра, брат з родиною та інші родичі. А ченці ордену Братів Менших приїхали дякувати Богу за дар життя свого співбрата на чолі з о. Даниїлом Ботвіною OFM. На молитві присутні були також представники українського та польського уряду, Всеукраїнської Ради Церков і Релігійних Організацій, до якої належав архієпископ Петро. Від Греко-Католицької Церкви прибули кардинал Любомир Гузар та інші єпископи. Від Української Автокефальної Церкви - єпископ Володимир. Помолитись за душу владики Петра прийшло також 20 безпритульних, які отримують допомогу завдяки організації 'Caritas-Spes' та не раз зустрічалися з ним.

Проповідь виголосив митрополит Мечислав Мокшицький. На завершення Святої Меси лунали слова подяки, вирази співчуття і жалю. Зокрема, Вітебський ординарій єпископ Олег Буткєвіч підкреслив, що «архієпископ Петро Мальчук був близьким не лише для Церкви в Україні, але і в Білорусі, особливо для тих священиків, які навчились у Ризькій семінарії». Від імені Вищого генерального настоятеля Братів Менших о. Даниїл Ботвіна висловив слова співчуття і болю. Слово отця Ромуальда, духовного наставника, представника материнської провінції, розкрило архієпископа Петра як особу вразливу на Боже Слово. Один з однокурсників архієпископа Петра отець Ігор Лукашук поділився своїми спогадами про архієпископа і і пригадав, що коли було знайдено тіло владики, то на його обличчі була посмішка. Кардинал Гузар у своїй промові підкреслив, що відтепер «між нами нема людини, великої людини, доброї людини, яка випромінювала стільки добра». Апостольський нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті у завершальному слові зазначив, що передчасна смерть архієпископа глибоко засмутила Святішого Отця. Папа висловлює щирий жаль і співчуття з цього приводу, а всім, хто оплакує смерть архієпископа Мальчука уділяє апостольського благословення. Свою промову Папський представник завершив оголошенням про те, що понтифік призначив Апостольським адміністратором «вакантного престолу» Київсько-Житомирської дієцезії владику Віталія Скомаровського, ординарія Луцької дієцезії. Єпископ Віталій у короткому виступі сказав, звертаючись до архієпископа Петра: «Прошу тебе, молись за мене, щоб цей час був короткий і щоб я міг продовжити твою справу». Після Євхаристії відбулись спеціальна молитва та прощання архієпископа зі своїм храмом – процесія навколо співкатедри св. Олександра. Під спів Літанії до всіх святих гріб з тілом архієпископа винесли на вулицю. Коли труна майже залишила храм, почались оплески, як остання подяка у храмі св. Олександра, який став рідним для архієпископа.

Обряд похорону відбувався на території Вищої Духовної семінарії у Ворзелі. Молитву продовжив єпископ Віталій Скомаровський.

Редакція
(за матеріалами: kmc.in.ua)

ІНШІ ПОДІЇ ЧИ ПУБЛІКАЦІЇ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж Місце події: Київсько-Житомирська дієцезія / Київська обл.; Рубрики і підрубрики: 1. ПАРАФІЯЛЬНЕ ЖИТТЯ / Урочистості / За померлих, похорон, 2. АРХІПАСТИРІ УКРАЇНИ / Зміни / Смерть, похорон, 3. АРХІПАСТИРІ УКРАЇНИ / За померлих, похорон, 4. ВСЕЛЕНСЬКЕ ДУХОВЕНСТВО / Закордонні архіпастирі / Служіння; Джерела і автори: 1. Редакція / За джерелами, 2. Церковні джерела / Дієцезіальні / kmc.media; Характер матеріалів: ПОДІЇ / Повідомлення; Тип матеріалів: 1. Тексти, 2. Фотознімки
Роки і місяці
Місце події
Рубрики і підрубрики
Джерела і автори
Характер матеріалів
Тип матеріалів
Костели і каплиці України
Єпископ Мар'ян Бучек (Харків - Львів)  &  Ігор Седельник (Львів)
© 2014 - 2019.08 (8 510 813)