Костели і каплиці України

УкраїнськаРусскийPolski
КАТЕДРИ, КОСТЕЛИ, КАПЛИЦІПОДІЇ, ДОКУМЕНТИ, ПУБЛІКАЦІЇСВЯТІ, АРХІПАСТИРІ, ПАСТИРІ
Події, документи і публікації / 2010-2019 РОКИ / 2017 / Березень: 57
Фільм «Єпископ
Станіслав Падевський
(18.09.1932 - 29.01.2017)»
30.03.2017 Лвв А Пастирське послання архієпископа Мечислава Мокшицького з нагоди заупокійної Святої Меси за єпископа Станіслава Падевського
29.03.2017 ХрЗ Дні з Богом для дітей у пізнанні св. Йосифа у Кам'янському та храму і Всесвіту у Дніпрі
29.03.2017 ХрЗ А Комунікат Курії Харківсько-Запорізької дієцезії щодо перезахоронення єпископа Станіслава Падевського
28.03.2017 ХрЗ А v У Сумах при костелі відкрилась фотовиставка про бездомних
26.03.2017 КвЖ Обухів на Київщині: реколекції друзів облатських місій
26.03.2017 ХрЗ Ювілей відродження парафії у Сумах
25.03.2017 Мкч Коронація скульптурки Матері Божої Фатімської та освячення парафіяльних приміщень у Шишлівцях на Закарпатті
25.03.2017 КвЖ Церемонія посвяти легіонерів Марії у співкатедрі в Києві
25.03.2017 КмП У Шепетівці на Хмельниччині родичі сестер-йосифіток дякували за покликання
25.03.2017 ОдС Балта на Одещині: щорічні обітниці сестер-шариток
1 2 3 4 5 6

Пастирське послання
архієпископа Мечислава Мокшицького з нагоди
заупокійної Святої Меси за єпископа Станіслава Падевського

  30, Березень, 2017   Пастирський лист, звернення 30.03.2017 13:44

Всечесні Брати у Священстві та Богопосвячені Особи!

Улюблені Брати і Сестри!

У неділю, 29 січня 2017 року в монастирі Отців Капуцинів в Малопольському Седзішові помер Єпископ Станіслав Падевський, перший ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії.

Він народився 18 вересня 1932 року в Новій Гуті біля Бучача на Тернопільщині. В тринадцятилітньому віці залишив свої рідні землі, які добре пам’ятав і до яких часто повертався у своїх спогадах. І хоча сім’я оселилася на новому місці на повернутих Польщі землях, його серце залишилося в місці, яке дитячі літа запам’ятали як час безтурботного дитинства та важких, болючих років окупації, сповнених тривоги, страху і небезпек.

Та це не зашкодило, а можливо навіть посприяло відважному рішенню, яке зродилося на п’ятдесят шостому році життя – одним з перших польських священиків він вирушив з євангелізаційною місією до наскрізь атеїстичного краю, який щоправда вже занепадав, та все ще існував та рятувався усіма можливими способами. Це дійсно було дуже відважне рішення, рішення благословенне і потрібне. Саме він відновив життя свого Чину в Україні і проклав шлях для майбутніх поколінь священиків та богопосвячених осіб.

Велику пастирську ревність та активну участь в житті Церкви зауважив св. Йоан Павло ІІ, який 13 квітня 1995 року призначив його єпископом-помічником Кам’янець-Подільської дієцезії. Він отримав єпископські свячення 10 червня 1995 року в Кам`янець-Подільському кафедральному соборі. З 10 жовтня 1998 року був єпископом-помічником Львівської архідієцезії. Це служіння єпископ Станіслав виконував до 4 травня 2002 року, коли рішенням Святого Престолу був переведений на посаду єпископа ординарія новоствореної Харківсько-Запорізької дієцезії. Урочистий інґрес в катедру Успіння Пресвятої Діви Марії в Харкові був проведений 10 липня 2002 року. 19 березня 2009 року у віці 77 років, за згодою Папи Бенедикта XVI вийшов на пенсію.

Ми добре знаємо, що Церква побудована на фундаменті Апостолів, а єпископ є спадкоємцем їх пастирського служіння. Єпископ Станіслав виконав це завдання в Кам`янець-Подільському, Львові та будучи першим єпископом новоствореної Харківсько-Запорізької дієцезії, найбільшої за територією і надзвичайно важкої, адже протягом багатьох десятиліть у ній не діяла жодна парафія, а якщо там і з’являвся священик, то лише приховано і дуже рідко.

З моменту смерті і тимчасового поховання в капуцинському гробівці в Малопольському Сендзішові, ми докладали зусиль, щоб перенести тіло єпископа Станіслава до України. На щастя, нам вдалося завершити всі формальності і перший єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії буде похований в своїй дієцезії.

Як пастирі і вірні Львівської архідієцезії, в якій він виконував служіння єпископа-помічника, хочемо помолитися біля його труни в нашій Львівській катедрі. Труна з тілом світлої пам’яті єпископа Станіслава Падевського буде привезена у вівторок ввечері, 4 квітня, а урочиста заупокійна Меса відбудеться в середу 5 квітня о 10-00. До участі в жалобній Літургії запрошую священиків, богопосвячених осіб і вас, дорогі брати і сестри. Будьмо вдячними за єпископа Станіслава, за його пастирське служіння в Кам’янець-Подільській Церкві та в Церкві Львівській. Дякуймо також за те, що він став наріжним каменем Харківсько-Запорізької дієцезії, приймаючи просьбу св. Йоана Павла ІІ, який направив його до цієї Церкви. Дякуймо за його мудрі і виважені рішення, які були виразом солідарності з людьми та відваги в захисті їхньої гідності та громадянських прав. Дякуймо за навчання Істин Віри і таке плідне відродження спільноти Церкви.

З пастирським благословінням

+ Архієпископ Мечислав Мокшицький
Львівський Римсько-Католицький Митрополит

Пастирське послання
належить відчитати на всіх Св. Месах в найближчу неділю

О. Юзеф Павлічек
Генеральний Вікарій

ІНШІ ПОДІЇ ЧИ ПУБЛІКАЦІЇ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж Місце події: Львівська архідієцезія / Львівська обл.; Рубрики і підрубрики: 1. АРХІПАСТИРІ УКРАЇНИ / Зміни / Смерть, похорон, 2. АРХІПАСТИРІ УКРАЇНИ / Публікації, інтерв'ю; Джерела і автори: 1. Редакція / Авторський матеріал, 2. Архіпастирі України / Особи / Мокшицький М., аєп., 3. Церковні джерела / Дієцезіальні / rkc.lviv.ua; Характер матеріалів: ПУБЛІКАЦІЇ / Пастирські листи, звернення; Тип матеріалів: 1. Тексти, 2. Фотознімки
Роки і місяці
Місце події
Рубрики і підрубрики
Джерела і автори
Характер матеріалів
Тип матеріалів
Костели і каплиці України
Єпископ Мар'ян Бучек (Харків - Львів)  &  Ігор Седельник (Львів)
© 2014 - 2019.08 (9 783 386)