Звернення єпископів Львівщини до Дня пам'яті та примирення | Kościoły i kaplice Ukrainy

Kościoły i kaplice Ukrainy

УкраїнськаРусскийPolski
KATEDRY, KOŚCIOŁY, KAPLICEWYDARZENIA, DOKUMENTY, PUBLIKACJEŚWIĘCI, АRCYPASTERZE, PASTERZE
Wydarzenia, dokumenty i publikacje / Innych Kościołów / Osoby: 5
Księga
«ARCHIDIECEZJA LWOWSKA
OBRZĄDKU ŁACIŃSKIEGO.
Parafie, kościoły oraz kaplicy»
08.05.2015 Lww A Звернення єпископів Львівщини до Дня пам'яті та примирення
03.03.2014 Lww A Митрополит УПЦ МП Августин: «Благословляю наше військо на захист Батьківщини»
03.03.2014 Lww A Обращение к Президенту РФ епископа Львовского и Галицкого УПЦ МП
02.03.2014 UA A Apel Ukraińskiej Rady Kościołów i Organizacji Religijnych z powodu napadu wojennego na Ukrainę
04.07.2002 Lww A Звернення Глави УГКЦ та Львівського архієпископа РКЦ до всіх людей доброї волі
1

Звернення
єпископів Львівщини до Дня пам'яті та примирення

  08, Maj, 2015   List pasterski, odezwa 08.05.2015 11:44

Мир Вам!

Саме такими були перші слова воскреслого Христа до своїх апостолів. Сьогодні ми, Рада єпископів Львівщини, звертаємося до Вас, возлюблені в Христі брати і сестри. Переживши Великий Піст, ми увійшли у святу і велику Пасху, свято нашої надії на те, що воскреслий Христос дарує мир і спокій нашій державі.

Впродовж вже не одного року Україна крокує своїм 'страсним тижнем' – часом болю й розчарування, віри і зради, любови і ненависти. Проте так важливо не забувати цілі нашої мандрівки, того, куди ми прямуємо, що прагнемо осягнути.

Апостоли, які були свідками життя Ісуса Христа, хоча й перебували поруч, бачили чуда, які Він творив, але так до кінця й не розуміли, чому вони йдуть до Єрусалиму, а Той, у кого вони повірили, має померти. Пам’ятаємо й учнів, які йшли до Емаусу – вони навіть не впізнали Ісуса. Чому? Були пригнічені й розчаровані. Їхні очі відкрилися лиш тоді, коли Христос поблагословив, розламав і подав їм хліб. Відтак повернулись у Єрусалим та засвідчили перед усіма, що сталося в дорозі.

Сьогодні ми – як і апостоли тоді – перебуваємо в небезпеці дозволити вмерти нашій мрії, втратити віру в інше, Нове Життя. Не біймося! Христос не вмер, а своїм Воскресінням оживляє наші мрії, надає їм сенс і здійснює їх. Сьогодні Він прагне й нам подарувати Мир, але чи готові ми його прийняти?

Мир є тим простором і часом, в якому ми можемо зустрітися з Богом, але маємо так багато противників, які намагаються порушити цей благоговійний стан, зруйнувати мир серця. Іноді й ми самі, спокушені нечистим, стаємо носіями хаосу й смерті мрій наших ближніх.

З глибини наших сердець звертаємося сьогодні до усіх Вас, брати й сестри, стати будівничими 'Царства Миру'. Повірте, що хоч це справа не легка, проте можлива до виконання. Пригадаймо слова Христа: 'Блаженні миротворці, бо вони Синами Божими назвуться', і подумаймо: які ж ми щасливі, що сьогодні народилося так багато тих Дітей Божих – наших військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які стали хранителями нашого Миру, оберігаючи життя і цілісність нашої держави.

Скажімо 'Дякую!' усім нашим захисникам, що повернулися з війни із ранами тілесними та душевними та живуть нині поруч нас, є нашими рідними, сусідами ... Звернімося до них з привітним словом і спільно у храмі Божому складімо перед Господом молитву за них, їхні сім’ї та родини.

Молимося й уклінно благаймо Господа за тих матерів, які поховали своїх синів і замість полеглих прийдімо, подякуймо і привітаймо їх з днем Матері: 'Не вмерла Твоя мрія. Твоя надія жива у сотнях тисяч, мільйонах сердець українців, які співстраждають разом з Тобою, скорботна Мамо, овдовіла Дружино'.

Брати і сестри, довкола так багато болю, але не тратьмо надії та пам’ятаймо слова Христа, що плачучі, вбогі, милосердні, чисті серцем, миротворці, переслідувані за Правду – блаженні, а саме таким належить Царство Небесне.

В оцю першотравневу й суспільно напружену пору супроти злоби й підступів нашого невидимого та видимого ворога, володаря хаосу, увійдімо в дні скорботи за полеглими та подяки живим. Станьмо пліч-о-пліч у змаганні за Мир, який розпочинається з нас. Не піддаваймося на провокації тих, які хотіли б День примирення та перемоги використати у своїх підступних цілях задля розбрату у нашому суспільстві. Хай Мир Господній перебуває з Вами!

Владика ІГОР Возьняк,
Архиєпископ і Митрополит Львівський Української Греко-Католицької Церкви

Владика ДИМИТРІЙ Рудюк,керуючий Львівсько-Сокальською єпархією УПЦ КП

Владика МАКАРІЙ Малетич,
Митрополит Львівський Української Автокефальної Православної Церкви,
керуючий Львівською, Рівненсько-Волинською і Таврійською єпархіями,
місцеблюститель Київського митрополичого престолу УАПЦ

Владика МЕЧИСЛАВ Мокшицький,
Архиєпископ-Митрополит Львівський Римсько-Католицької Церкви,
голова Конференції католицького єпископату України латинського обряду

Владика ФІЛАРЕТ Кучеров,
Єпископ Львівський і Галицький Української Православної Церкви,
керуючий Львівською єпархією УПЦ

INNE WYDARZENIA LUB PUBLIKACJE Z TYMI SAMYMI Miejsce wydarzeń: Archidiecezja Lwowska / Lwowski obw.; Rubruki i podrubryki: 1. KOŚCIÓŁ І… / Państwo, spoleczeństwo / Wojna, 2. ІNNE KOŚCIOŁY, 3. АRCYPASTERZE UKRAINY / Publikacje, wywiady; Charakter materiałów: PUBLIKACJE / Listy pasterskie, odezwy; Forma materiałów: 1. Teksty, 2. Zdjęcia
Lata i miesiące
Miejsce wydarzeń
Rubruki i podrubryki
Źródła i autorzy
Charakter materiałów
Forma materiałów
Kościoły i kaplice Ukrainy
Biskup Marian Buczek (Charków - Lwów)  &  Igor Sedelnyk (Lwów)
© 2014 - 2019.08 (9 773 178)