Єпископ Мар’ян Бучек про поширення культу бл. Теодора Ромжі на Закарпатті | Костелы и каплицы Украины

Костелы и каплицы Украины

УкраїнськаРусскийPolski
КАТЕДРЫ, КОСТЕЛЫ, КАПЛИЦЫСОБЫТИЯ, ДОКУМЕНТЫ, ПУБЛИКАЦИИСВЯТЫЕ, АРХИПАСТЫРИ, ПАСТЫРИ
События, документы и публикации / Светские / Лица / Чавага К.: 5
Фільм
«ХХ сторіччя
Кароля Войтили»
29.10.2017 Мкч А Єпископ Мар’ян Бучек про поширення культу бл. Теодора Ромжі на Закарпатті
02.06.2017 Лвв А Єпископ Мар’ян Бучек вшанував кардинала Любомира Гузара
03.05.2017 Лвв А Молитва поляків Львівщини в катедрі у День Конституції 3 травня
17.01.2017 Лвв А Участь в Різдвяно-Новорічному прийнятті в Генеральному консульстві РП у Львові
15.01.2016 ХрЗ А W nowej kaplicy w Mariupolu otwarto Drzwi Miłosierdzia
1

Єпископ Мар’ян Бучек
про поширення культу бл. Теодора Ромжі на Закарпатті

  29, Октябрь, 2017   Репортаж о событии 31.10.2017 09:17

В урочистість Христа Царя, 29 жовтня 2017 року єпископ-сеньйор Харківсько-Запорізький Мар’ян Бучек на запрошення ординарія Мукачівської греко-католицької єпархії sui juris (свого права) єпископа Мілана Шашіка взяв участь в молитовних заходах з нагоди 70-ліття мученицької смерті бл. Теодора Ромжі, мукачівського греко-католицького єпископа, котрого в 2001 році у Львові під час візиту в Україну св. Йоан Павло ІІ проголосив блаженним. На околиці села Іванівці Мукачівського району Закарпатської області, де 27 жовтня 1947р. за наказом радянських репресивних органів було здійснено замах на владику Теодора Ромжу, архієрейську Святу Літургію очолив єпископ Мілан Шашік, з яким співслужили його єпископ-помічник Ніл Лущак, римсько-католицький архієпископ Бухарестський Іоан Робу з Румунії, греко-католицький єпископ-сеньйор Сілард Керестеш з Угорщини і єпископ-сеньйор Мар’ян Бучек, котрий представляв РКЦ в Україні. Прибули духовенство з Італії та Словаччини й численні священики, монашество і вірники з усього Закарпаття.

Під час Служби Божої звучали молитви церковнослов’янською, українською, угорською і румунською мовами, якими служать в Мукачівській греко-католицькій єпархії. «Наш блаженний Теодор був людиною, яка не роптала» - мовив у своїй проповіді владика Мілан Шашік. Зазначив, що в минулому столітті багато людей йшли на смерть за Христа і Його Церкву. Так було в Мексіці, так було в Іспанії і так було в інших місцях цього світу. «Наш бл. Теодор мав ту ласку, що постраждав після свята Христа Царя і віддав своє життя за те, щоб ми мали знову нашу Церкву, мали дорогу до спасіння, і ми сьогодні дякуємо за цей дар мучеництва, бо через його кров прийшло відродження нашої Церкви. Свідченням є також той факт, що ми нині тут стоїмо, незважаючи на сильний дощ і вітер» - підкреслив єпископ Мілан Шашік. «Це була вражаюча подія – поділився своїми враженнями єпископ Мар’ян Бучек. – За дуже несприятливої погоди під голим небом у полі зібралося дуже багато людей. Хоч це була неділя, приїхало багато священиків зі своїми парафіянами. Богослужіння було добре підготовлено. Зримо, як прекрасно розвивається культ бл. Теодора Ромжі. Образки, спеціально написані пісні, які співали всі присутні. Під час нашої зустрічі в повернених і прекрасно відремонтованих приміщенням Курії владика Мілан розповів, що на Закарпатті зведено нові церкви на честь бл. Теодора і ще будують. Йому присвячені різноманітні молодіжні заходи, наукові конференції. Зокрема 31 жовтня в Ужгородській греко-католицькій Академії ім. бл. Теодора Ромжі відбудеться Міжнародна наукова конференція «Репресії тоталітарних режимів проти Церкви». Також з уст владики Мілана ми почули, що в Бразилії вже є чудесне зцілення завдяки молитві до бл. Теодора Ромжі. Потрібно тепер зібрати відповідні медичні документи і подати на затвердження до Ватикану. Чуда відбуваються там, де вірні ревно моляться до блаженного в різних намірах: духовних і матеріальних. І тут бачимо, що з-посеред 26 греко-католицьких мучеників, яких св. Йоан Павло ІІ виніс на вівтарі як блаженних в 2001 році у Львові під час візиту в Україну, найбільшим став культ бл. Теодора Ромжі. Навіть в порівнянні з блаженними Миколаєм Чарнецьким і Климентієм Шептицьким. Також у Польщі багато мовиться про бл. Омеляна Ковча, проте нема стільки молитов, образків в греко-католицьких церквах, як це має місце на Закарпатті. Якщо вже мова про бл. Теодора Ромжу, то Мукачівська греко-католицька єпархія є прикладом поширення культу блаженних. На мою думку, нам, римо-католикам, також є чому там навчитися, бо ми ще заслабо пропагуємо культ наших блаженних і святих у Римсько-Католицькій Церкві в Україні» - вважає єпископ Мар’ян Бучек.

Костянтин Чавага

ДРУГИЕ СОБЫТИЯ И ПУБЛИКАЦИИ, ИМЕЮЩИЕ ТАКИЕ ЖЕ Место события: Мукачевская диецезия / Закарпатская обл.; Рубрики и подрубрики: 1. СВЯТЫХ, БЛАЖЕННЫХ / Т... / Другие, 2. ДРУГИЕ ЦЕРКВИ / Другие католики / Греко-католики, 3. АРХИПАСТЫРИ УКРАИНЫ / Другое; Характер материалов: СОБЫТИЯ / Репортажи; Тип материалов: 1. Тексты, 2. Фотоснимки
Годы и месяцы
Место события
Рубрики и подрубрики
Источники и авторы
Характер материалов
Тип материалов
Костелы и каплицы Украины
Епископ Марьян Бучек (Харьков - Львов)  &  Игорь Седельник (Львов)
© 2014 - 2019.08 (8 309 511)