Відроджуємо історичну правду про християнізацію Русі-України у 860-х роках | Костелы и каплицы Украины

Костелы и каплицы Украины

УкраїнськаРусскийPolski
КАТЕДРЫ, КОСТЕЛЫ, КАПЛИЦЫСОБЫТИЯ, ДОКУМЕНТЫ, ПУБЛИКАЦИИСВЯТЫЕ, АРХИПАСТЫРИ, ПАСТЫРИ
События, документы и публикации / Светские / Источники украинские / religion.in.ua: 5
Фільм «Єпископи.
Римсько-Католицька
Церква в Україні»
12.12.2013 КвЖ Відроджуємо історичну правду про християнізацію Русі-України у 860-х роках
21.08.2013 UA Протистояння язичництва і християнства на Русі: від Оскольда до Володимира, ч. 4
14.08.2013 UA Протистояння язичництва і християнства на Русі: від Оскольда до Володимира, ч. 3
07.08.2013 UA Протистояння язичництва і християнства на Русі: від Оскольда до Володимира, ч. 2
02.08.2013 UA Протистояння язичництва і християнства на Русі: від Оскольда до Володимира, ч. 1
1

Відроджуємо історичну правду
про християнізацію Русі-України у 860-х роках

  12, Декабрь, 2013   Репортаж о событии 16.12.2013 12:26

У четвер, 12 грудня 2013 року в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Ґенеза та історичні етапи українського державного та церковного будівництва», присвячена 1150-річчю заснування у 860-ті роки первісної Київської (Руської) митрополії за часів першого київського князя-християнина Оскольда, під час якої було ініцйовано встановлення у Києві пам’ятника князю Оскольду і відзначення на загальнонаціональному рівні 1155-річчя міжнародного визнання державності Київської Русі та початку її християнізації. Конференцію, проведену з благословення Предстоятеля УПЦ (МП) митрополита Володимира, організували Міністерство освіти і науки України, УПЦ (МП), Київський національний університет ім. Тараса Шевченка та інші інституції, у першу чергу - церковні.

У заході взяло участь понад 90 науковців, представників церковних та громадських установ і організацій з України, Росії, Греції, Словаччини, Чехії, Польщі, Білорусі. Окрім наукових та церковних діячів, у конференції також взяли участь представники козацтва України. Зокрема, з вітальним словом перед учасниками заходу виступив Верховний отаман МО «Козацтво України» та голова ВГО «Козацька територіальна оборона України» генерал армії Валентин Соколовський, котрий у своїй доповіді наголосив, що «найбільше не пощастило українцям зі збереженням пам’яті про Великого князя Київського Оскольда, який першим запалив вогонь святої православної віри у землях Священної Київської Русі-України, першим вивів її на рівень міжнародного визнання та рівноправних міждержавних дипломатичних відносин. Це він першим, іще понад 1150 років тому визначив її європейсько-християнський шлях розвитку, інтегрував її до складу співдружності тогочасних європейських християнських країн і навіть прийняв за це у 882 році мученицьку смерть від північних новгородсько-варязьких загарбників-язичників, які намагалися штучно зупинити природній процес духовно-історичного розвитку та самовизначення Київської Русі-України».

Привертаючи увагу до актуальності і важливості відновлення духовно-історичної пам’яті про князя Оскольда в сучасній Україні, Верховний отаман відзначив, що «через 1150 років Україна вкотре стоїть перед цивілізаційним вибором. І знову, як і 1150 років тому, наш народ розділений на різні ворогуючі табори, які ладні запросити до України чужинців (і знову із Півночі - редакція), аби вони правили нашою землею. І у такому, здавалося б затьмареному стані, постать святого князя-мученика Оскольда Київського стає для нас особливо дорогою і важливою. Адже він, як та путьова зірка у нічній темряві, з Небосхилу вказує нам шлях до дійсного духовного відродження, самопізнання та оновлення, навернення до власних тисячолітніх духовно-національних першоджерел».

Наголосивши на потребі продовжувати те, що започаткували іще давньоруські «отці-попередники», такі як князь Оскольд, княгиня Ольга, князі Володимир Великий, Ярослав Мудрий, Святослав Ярославич, Володимир Мономах та інші, Валентин Соколовський відзначив, що «вони всі свої сили і життя покладали на те, щоби стольний Київ був духовним центром європейської християнської цивілізації. Сьогодні перед Україною знову розкривається схожа перспектива, а вся Європа із захопленням спостерігає мирну молитву українців у центрі Києва. Це і є місія, покликання України-Русі та Києва, як 'другого Єрусалиму'».

У зв’язку із цим Верховний отаман МО «Козацтво України» Валентин Соколовський звернувся до присутніх науковців, церковних та громадських діячів з наступними пропозиціями:
  I. Оскільки у 2015-му році сповнюється визначна дата в історії державності України-Русі - 1155-річчя від часу походу русів на Константинополь (15 червня 860р.) та міжнародного визнання державності Київської Русі, ініціювати відзначення цього ювілею у 2015 році на загальнонаціональному рівні.
  II. Враховуючи важливе історичне, політичне та культурне значення походу 860р., отримання за результатами мирних переговорів міжнародного дипломатичного визнання Київської Русі як самостійної держави та початку її християнізації, запропонувати оголосити 15 червня (день облоги русами Константинополя) пам’ятною датою нашої вітчизняної історії, що послужила початком міжнародного визнання державності первісної Київської Русі.
  III. Звернутись від імені учасників конференції до Верховної Ради України та Кабінету міністрів України з пропозицією про відзначення у 2015р. ювілею 1155-річчя від часу походу русів на Константинополь, міжнародного визнання державності Київської Русі та початку її християнізації, на загальнонаціональному рівні.
  IV. Ініціювати встановлення у м.Києві пам’ятника князю Оскольду та перейменування однієї з вулиць Києва на честь князя Оскольда Київського, зробивши відповідні звернення до Київміськради та Київміськдержадміністрації.
  V. Ініціювати видання наукових досліджень, присвячених означеному ювілею.

Зі свого боку Валентин Соколовський запевнив, що очолювані ним міжнародна організація «Козацтво України» та всеукраїнське об’єднання «Козацька територіальна оборона України» всіляко підтримуватимуть такі ініціативи і заходи з відродження національної пам’яті, традицій та видатних діячів, серед яких чільне місце повинно належати великому князю Оскольду Київському.

Редакция
(за матеріалами religion.in.ua)

ДРУГИЕ СОБЫТИЯ И ПУБЛИКАЦИИ, ИМЕЮЩИЕ ТАКИЕ ЖЕ Место события: Киевско-Житомирская диецезия / Київська обл.; Рубрики и подрубрики: 1. ЦЕРКОВЬ И… / Наука, 2. ДИЕЦЕЗИИ (ЕПАРХИИ) / Общецерковные мероприятия / Крещение Руси-Украины, 3. ДРУГОЕ / История, 4. ЦЕРКОВЬ И… / Государство, общество / Майдан, 5. ДРУГИЕ ЦЕРКВИ / Православные / Московского патриархата; Характер материалов: СОБЫТИЯ / Репортажи; Тип материалов: 1. Тексты, 2. Фотоснимки
Годы и месяцы
Место события
Рубрики и подрубрики
Источники и авторы
Характер материалов
Тип материалов
Костелы и каплицы Украины
Епископ Марьян Бучек (Харьков - Львов)  &  Игорь Седельник (Львов)
© 2014 - 2019.08 (8 847 997)