Костели і каплиці України

УкраїнськаРусскийPolski
КАТЕДРИ, КОСТЕЛИ, КАПЛИЦІПОДІЇ, ДОКУМЕНТИ, ПУБЛІКАЦІЇСВЯТІ, АРХІПАСТИРІ, ПАСТИРІ
Події, документи і публікації / 2000-2009 РОКИ / 2007: 65
Фільм «Кардинал Мар'ян
Яворський. НАРИСИ З ІСТОРІЇ
КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ»
09.06.2007 Лвв Р Спільна польсько-українська молитва в Угневі Львівської області
18.05.2007 Лвв Р Освячення пам'ятника Йоану Павлові II у Самборі Львівської області
13.05.2007 PL Р Ювілей священства єпископа Падевського у Польщі
05.05.2007 Лвв Р Священичі свячення у Львові
03.05.2007 Лвв Р Річниця від дня народження єпископа Керницького
01.05.2007 Лвв Р Новий санктуарій у Нижанковичах Львівської області
29.04.2007 Лвв Р Нові диякони у Львівській архідієцезії
23.04.2007 ХрЗ А Архіпастирське послання з нагоди п'ятиріччя Харківсько-Запорізької дієцезії
21.04.2007 Лвв А Черговий буклет про Львівську катедру
18.04.2007 Лцк Р XXX Конференція Римсько-Католицьких Єпископів України
1 2 3 4 5 6 7

Архіпастирське послання
з нагоди п'ятиріччя Харківсько-Запорізької дієцезії

  23, Квітень, 2007   Пастирський лист, звернення 24.04.2007 12:00

Дорогі єпархіани!

4 травня цього року ми будемо відзначати п’яту річницю народження нашої Харківсько-Запорізької єпархії. Новоутворена єпархія є спільнотою вірних християн, об’єднаних вірою і таїнствами зі своїм єпископом та священиками. Усі разом ми становимо люд Божий, покликаний до побудови Царства Божого на землі. Поєднані з Христом, ми йдемо разом по життю. Єпархія є частиною Вселенської Церкви, вона довірена опіці єпископа – наступника апостолів – та її священикам. П’ятирічне минуле перебуває в Божих руках. Майбутнє відоме лише Богу. І тільки теперішнє існує для нас. Ми є його свідками, учасниками і творцями.

Яким же є наше теперішнє? Єпархіальна спільнота налічує біля 60000 вірних, які поєднані в парафіях та душпастирських осередках. Зареєстровано 52 парафіяльні спільноти. Для релігійного та пастирського служіння ми маємо 16 храмів та 22 каплиці, які разом налічують 38 пастирських осередків. В деяких місцях богослужіння відбуваються в приватних домах. 51 священик служить нам, проте лише восьмеро з них належать до нашої єпархії, решта належить до інших єпархій, орденів та згромаджень. Для служіння Божій справі в Духовних семінаріях готуються сім єпархіальних кліриків і двоє дияконів. Крім того, в єпархії працюють 56 черниць.

Важливою справою душпастирства є родина, про яку так багато говориться й пишеться. Бо саме від її якості залежить в значній мірі обличчя Церкви і світу. Тому піклування про родини і служіння їм є найсуттєвішим в нашій єпархії.

Святий Йоан у Книзі Одкровення, яку називають Апокаліпсисом, вказує нам у формі семи пророчих видінь подальшу долю Церкви і світу. В цих образах багато страждань і навіть погроз. Але над усім тим підноситься фігура Христа тріумфуючого, Який полюбив Церкву, як Наречену, і остаточно переміг диявола і зло. Христос Переможець виступає в оточенні семи помісних Церков Малої Азії. До цих церков скеровує Бог Свої слова визнання та похвали за добрі вчинки. Він також вказує на слабкі місця і недоліки, як правило, досить суттєві, і закликає до виправлення. Ті слова Бога, які стосувалися семи церков Малої Азії, ми можемо віднести до своєї єпархії, яка також обіймає сім областей. Завдяки Божій благодаті ми маємо багато приводів радіти добру, яке відбувається в наших душах, парафіях, всій єпархії. Проте ми також маємо ще багато недоліків, які повинні надолужити добром, запобігаючи злу.

Але зараз ми на вірному шляху, довірившись опіці Богородиці і заступництву покровителів нашої єпархії святим Кирилу і Мефодію. Від них навчаємося любити Христа всією душею і з усіх сил. Таким є наш шлях до мети і тільки таким шляхом ми прагнемо реалізувати своє покликання і посланництво в світі.

На цей невеликий ювілей, на сьогодні й на завтра нехай нас благословить «Той, Хто є, Хто був і Хто має прийти», Ісус Христос, «Свідок вірний, Первенець з мертвих і Владика земних царів» (Од 1, 4-5).

Запоріжжя, 23 квітня 2007 року
в п’ятий рік мого пастирського служіння
в Харківсько-Запорізькій Церкві
єпископ Станіслав Падевський

ІНШІ ПОДІЇ ЧИ ПУБЛІКАЦІЇ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж Місце події: Харківсько-Запорізька дієцезія / Запорізька обл.; Рубрики і підрубрики: 1. ДІЄЦЕЗІЇ (ЄПАРХІЇ) / Ювілеї, річниці, 2. АРХІПАСТИРІ УКРАЇНИ / Публікації, інтерв'ю; Джерела і автори: 1. Редакція / Авторський матеріал, 2. Архіпастирі України / Особи / Падевський С., єп.; Характер матеріалів: ПУБЛІКАЦІЇ / Пастирські листи, звернення; Тип матеріалів: 1. Тексти, 2. Фотознімки
Роки і місяці
Місце події
Рубрики і підрубрики
Джерела і автори
Характер матеріалів
Тип матеріалів
Костели і каплиці України
Єпископ Мар'ян Бучек (Харків - Львів)  &  Ігор Седельник (Львів)
© 2014 - 2019.08 (523 295)