Костели і каплиці України

УкраїнськаРусскийPolski
КАТЕДРИ, КОСТЕЛИ, КАПЛИЦІПОДІЇ, ДОКУМЕНТИ, ПУБЛІКАЦІЇСВЯТІ, АРХІПАСТИРІ, ПАСТИРІ
Події, документи і публікації / 2000-2009 РОКИ / 2009: 149
Книга
«ЛЬВІВСЬКА АРХІДІЄЦЕЗІЯ
ЛАТИНСЬКОГО ОБРЯДУ.
Парафії, костели та каплиці»
10.03.2009 ХрЗ Р Оголошення про XXXIII Конференцію Єпископів України
09.03.2009 ХрЗ Реколекції у Кременчуці Полтавської області
06.03.2009 ХрЗ А Комунікат у справі профанації святого Хреста Господнього перед храмом св. Йосипа у Дніпропетровську
04.03.2009 Лвв Р Реколекції у Львові, проведені єпископом Бучеком
26.02.2009 ХрЗ А День зосередження для духовенства Полтавського деканату
24.02.2009 PL Р Нагородження кардинала Яворського медалею 'Bene Merenti' у Кракові (Польща)
22.02.2009 ХрЗ А Архіпастирське послання на Великий Піст 2009 єпископів С. Падевського і М. Бучека
15.02.2009 Лвв Р Львів: 125-річниця заснування згромадження Сестер-Йосифіток
15.02.2009 ХрЗ Р Висвячення на священика у Харкові
14.02.2009 PL А Промова єпископа Бучека на честь кардинала Яворського під час IV Кирило-Мефодіївських зустрічей у Сандомирі (Польща)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Комунікат
у справі профанації святого Хреста Господнього
перед храмом св. Йосипа у Дніпропетровську

  06, Березень, 2009   Пастирський лист, звернення 06.03.2009 12:00

Християни перших століть називали себе «crucis religiosi» – тими, котрі визнають релігію хреста. Можна сказати, що від початку дерево, на якому помер Ісус, почало жити життям Христа, ототожнилось з Ісусом Христом. Любов до Ісуса перенеслась на любов до хреста. Ненависть до Христа переносять на хрест. Хто нехтує Ісусом - нехтує хрестом. Хрест є знаком спотикання для одних, і любові для інших. Ілюстрацією цього історичного факту є ситуація, пов’язана зі справою храму святого Йосипа в Дніпропетровську, котрий досі не повернуто віруючим.

Сховане, скрите царство темряви, ненависті і беззаконня раз по раз в історії показує своє жахливе обличчя, маскуючись облудою та лицемірством. Святотатство, наруга, зневажливе ставлення до духовних цінностей - все це зумовлює наш рішучий протест перед відповідальними за почуття безпеки громадян. Ось коротка інформація, яку я зобов’язаний переказати спільнотам єпархії. У час Великого Посту, коли усі християни особливим чином вшановують Хрест Господній, в ніч з 3-го на 4-те березня невідомі зловмисники знищили Хрест перед храмом святого Йосипа в Дніпропетровську. Це вже другий випадок за останні чотири тижні. Хрест було вирвано з основи, зламано та вкрадено. Ми не знаємо імен виконавців цього святотатства, але напевно вони діяли свідомо. Ми вважаємо, що вони були кимось наслані. Про це свідчить факт зникнення Хреста після його профанації. Виконавці цього нелюдського злочину не тільки знищили Хрест, але з дивною, незрозумілою агресією та жорстокістю розкидали свічки та квіти, що знаходилися перед закритими дверима святині. З цього видно, що хтось дуже зацікавлений, щоб ніщо не нагадувало про те, що будівля з колонами по вул. Карла Маркса 91 є католицьким храмом.

Ми невимовно засмучені та обурені низкою профанацій Хреста Господнього та нашого Храму, а також агресією та залякуванням по відношенню до католиків Дніпропетровська. Це дуже болісне ображення наших релігійних почуттів є також грубим порушенням Конституції України та Кримінального Кодексу України, і не може бути способом вирішення конфлікту навколо питання приналежності Храму. Все більше віруючих по всьому світі знає про ситуацію навколо храму святого Йосипа, у пості, молитві та акціях протесту єднається з католиками Дніпропетровська. Повідомляємо, що попри незаконні вимоги американської корпорації «Dugsbery Inc.» (Дагсбері Інк.) визнати за нею власность на Храм та намагання силою припинити акцію протесту католицької громади, акція надалі триватиме аж до часу повернення святині.

Як перепрошення Господа за зневаги, заподіянні Йому у Дніпропетровську, розпоряджаюся відслужити спільну спокутну Хресну Дорогу у п’ятницю 13-го березня у всіх парафіях єпархії. Станьмо, як оборонці Хреста, на коліна перед розп’яттям, та просімо про милосердя та помилування для тих, які не знають що роблять, і для тих, які знають що роблять.

З благословенням та молитвою

єпископ-ординарій Харківсько-Запорізький
+ Станіслав Падевський OFM Cap

Роки і місяці
Місце події
Рубрики і підрубрики
Джерела і автори
Характер матеріалів
Тип матеріалів
Костели і каплиці України
Єпископ Мар'ян Бучек (Харків - Львів)  &  Ігор Седельник (Львів)
© 2014 - 2019.08 (1 183 310)