![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
|---|
| KATEDRY, KOŚCIOŁY, KAPLICE | WYDARZENIA, DOKUMENTY, PUBLIKACJE | ŚWIĘCI, АRCYPASTERZE, PASTERZE |
|---|
| 16.05.2009 | ChZ R ІНГРЕС НОВОГО ЄПИСКОПА У ХАРКОВІ |
| 16.05.2009 | ChZ A Проповідь єпископа Мар’яна Бучека під час інтронізації у Харківській катедрі |
| 16.05.2009 | ChZ A Вітання кардинала Яворського з нагоди інгресу єпископа Бучека |
| 14.05.2009 | ChZ R Кількість завантажених зі сайта сторінок перевищила півмільйона |
| 03.05.2009 | KwŻ A Відкриття монастиря францисканців у Борисполі Києвської області |
| 01.05.2009 | ChZ A Відкриття монастиря францисканців та храмове свято у Кременчуці |
| 25.04.2009 | ChZ R Dzień chorych Charkowie |
| 24.04.2009 | ChZ R Poświęcenie tablicy pamiątkowej w Charkowie |
| 24.04.2009 | ChZ A 23 rocznica tragedii Czarnobyla |
| 20.04.2009 | ChZ R Spotkanie dekanalne w Doniecku |
| 24, Kwiecień, 2009 | Reportaż o wydarzeniu | 25.04.2009 12:00 |
|---|
![]() Dnia 24 kwietnia 2009r. w dniu w którym ormianie wspominają zagładę narodu w 1915 roku na frontonie katedry Charkowskiej odsłonięto pamiątkową tablicę. Tablica upamiętnia uratowanie ponad 1000 dzieci ormiańskich od głodu. W obecnej katedrze katolicy przyjęli dzieci ormiańskie ratując ich od zagłady. Tablicę poświęcił biskup Marian Buczek w obecności duszpasterza ormian w Charkowie ojca Makartycza i ojca Mikoły z Kościoła Greckokatolickiego. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele ambasady ormiańskiej z Kijowa, przedstawiciele władzy miasta i państwowego uniwersytetu w Charkowie. Tablicę odsłonił nadzyczajny ambasador i radca-ministr Armenii w Kijowie Dziwan Mowsisjan oraz zastępca prezydenta miasta Charkowa Wadim Landsman. |
![]() ![]() |
![]() W tym dniu również w ormiańskiej apostolskiej Cerwki Charkowa odprawiono nabożeństwo, w którym wziął udział biskup Charkowsko-Zaporoski Marian Buczek. Na uwersytecie im. Karazina odbył się wieczór pamięci z udziałem historyków, polityków oraz przedstawicieli wyzań miasta Charkowa. |