![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
|---|
| KATEDRY, KOŚCIOŁY, KAPLICE | WYDARZENIA, DOKUMENTY, PUBLIKACJE | ŚWIĘCI, АRCYPASTERZE, PASTERZE |
|---|
| 09.01.2011 | ChZ R Prymicyjna Msza święta biskupia Jana Sobiło w Doniecku |
| 07.01.2011 | ChZ R Jubileusz 20-lecia pierwszej Mszy św. w Charkowie |
| 06.01.2011 | ChZ R Uroczystość Objawienia Pańskiego w konkatedrze w Zaporożu |
| 06.01.2011 | Lww A List pasterski Konferencji Episkopatu Ukrainy z okazji 20. rocznicy odnowienia struktur Kościoła Rzymskokatolickiego w Ukrainie |
| 02.01.2011 | ChZ R Prymicyjna Msza święta ks. Jerzego Semy w Sumach i Charkowie |
| 02.01.2011 | ChZ R Prymicyjna Msza święta biskupa Jana Sobiło w Dniepropietrowsku |
| 02.01.2011 | ChZ R Budowa rezydencji biskupa i domu parafialnego w Charkowie w grudniu 2010 roku |
| 01.01.2011 | Lww A List pasterski abpa Mokrzyckiego z okazji 20 rocznicy odnowienia struktur Kościoła Rzymskokatolickiego w Ukrainie |
| 07, Styczeń, 2011 | Reportaż o wydarzeniu | 07.01.2011 12:00 |
|---|
![]() 7 stycznia 2011r. w katedrze Charkowskiej świętowano jubileusz pirwszej Mszy świętej odprawionej na schodach nieoddanego kościoła w Charkowie. Mszy koncelebrowanej przewodniczył biskup Marian Buczek wraz z biskupem pomocniczem Janem Sobiło oraz biskupem pomocniczym diecezji Kijowsko-Żytomierskiej Stanisławem Szyrokoradiukiem OFM. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Jerzy Zimiński MIC, który 7 stycznia 1991 roku odprawił pierwszą po roku 1937 Mszę świętą. Przybyli kapłani z parafii charkowskich oraz siostry zakonne i przedstawiciele wiernych. Uczestniczył w uroczystości Konsul Generalny RP w Charkowie ambassador Jan Granat oraz Olga Czerniawska naczelnik wydziału do spraw wyznań urzędu wojewódzkiego w Charkowie. Na zakończenie uroczystości wierni podziękowali księdzu Jerzemu oraz przedstawicielom parafii, którzy w 1991 roku starali się o zwrot dzisiejszej katedry. |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() ![]() ![]() |