Костели і каплиці України

УкраїнськаРусскийPolski
КАТЕДРИ, КОСТЕЛИ, КАПЛИЦІПОДІЇ, ДОКУМЕНТИ, ПУБЛІКАЦІЇСВЯТІ, АРХІПАСТИРІ, ПАСТИРІ
Події, документи і публікації / 2010-2019 РОКИ / 2017 / Червень: 59
Фільм «Кардинал
Любомир Гузар»
25.06.2017 КмП 270-річчя костелу в Городківці на Вінниччині
25.06.2017 КмП Відпуст на честь св. Зигмунда Гораздовського у Городнявці на Хмельниччині
24.06.2017 Мкч У Мукачівській катедрі висвятили на священика місіонера-вікентійця
24.06.2017 КмП Лвв v Відпусти Пресвятого Серця Ісуса в Кам'янці-Подільському і Чернівцях. Освячення крипти
24.06.2017 UA А Звернення римсько-католицьких єпископів з нагоди Дня Конституції України
24.06.2017 КвЖ СПІВКАТЕДРА В КИЄВІ: КОНСЕКРАЦІЯ ТА ІНГРЕС НОВОГО КИЇВСЬКО-ЖИТОМИРСЬКОГО ОРДИНАРІЯ
23.06.2017 КвЖ Київ: вручення білоруського ордена Франциска Скорини Апостольському нунцію в Україні
23.06.2017 КвЖ Катедра у Житомирі: рукоположення в священики на завершення адміністрування дієцезією
21.06.2017 Лвв У ЛЬВІВСЬКІЙ КАТЕДРІ КОНСЕКРУВАЛИ НАЙМОЛОДШОГО В СВІТІ ЄПИСКОПА
20.06.2017 ОдС Симферополь: 80-летие расстрела епископа А. Фризона. Освящение мемориальной доски
1 2 3 4 5 6

Відпусти Пресвятого Серця Ісуса
в Кам'янці-Подільському і Чернівцях. Освячення крипти

  24, Червень, 2017   Репортаж про подію 27.06.2017 12:04

У п'ятницю, 23 червня 2017 року єпископ Леон Дубравський OFM очолив урочисту Євхаристію з нагоди храмового свята в костелі Пресвятого Серця Господа Ісуса в Кам'янці-Подільському на Хмельниччині, який 3 червня минулого року було проголошено дієцезіальним санктуарієм Ісусового Серця. У проповіді владика Леон наголосив, що багато людей протягом століть були свідками «культу особи», культу розуму, цивілізації чи прогресу, однак сьогодні відчуваємо, що нам особливо бракує саме «культу серця», Божого Серця.

Цією Святою Месою парафія розпочала 3 денне святкування відпусту. Наступного дня настоятель о. Христофор Кіцка ТСh запросив до особливої участі в Євхаристії хворих, які після Служби мали змогу приступити до Таїнства Єлеопомазання. А в неділю, 25 червня усі охочі мали нагоду взяти участь у розвагах та іграх.

У суботу, 24 червня генеральний вікарій Львівської архідієцезії о.-інфулат Юзеф Павлічек очолив відпустову Святу Месу і освятив відновлену крипту в єзуїтському храмі Пресвятого Серця Ісуса в Чернівцях на Буковині. Проповідь виголосив канцлер Митрополичої курії о. Владислав Гримський, котрий родом із цього міста. Співслужили священики Чернівецького деканату архідієцезії і греко-католицький священик. У святкуванні у цьому костелі, який лише 1 березня 2010 року було повернено Церкві, вперше після ІІсв. війни взяло участь так багато вірних і численних гості з України і Польщі. Присутні були також голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук, Генеральний консул РП у Вінниці Томаш Олейнічак, представники польської влади і Війська Польського. Було оголошено вітальні листи з канцелярії Президента РП Анджея Дуди, Маршалка Сенату РП Станіслава Карчевського, віце-прем’єра, міністра культури і національної спадщини РП Пйотра Глінського.

Раніше храм перебудували всередині й пристосували до потреб обласного архіву. Завдяки титанічній праці о.-єзуїта Станіслава Смольчевського і зусиллям волонтерів вже розібрано внутрішні перекриття і перегородки. На допомогу парафіяльній спільноті прийшла відома добродійка з Польщі Вєслава Голік, котра посприяла в отриманні коштів на ремонтні роботи. Зокрема, відновлено крипту з похованнями польських легіонерів у підземеллях храму, про що свідчить там меморіальна таблиця російською мовою.

Редакція
(за матеріалами: credo.pro, rkc.lviv.ua)

Роки і місяці
Місце події
Рубрики і підрубрики
Джерела і автори
Характер матеріалів
Тип матеріалів
Костели і каплиці України
Єпископ Мар'ян Бучек (Харків - Львів)  &  Ігор Седельник (Львів)
© 2014 - 2019.08 (11 388 741)